2
sem

ITIS Holding je stoprocentním vlastníkem provozovatelů elektronických mýtných systémů CzechToll a SkyToll, technologické společnosti TollNet a dodavatele platebních řešení pro dopravce, společnosti PaySystem.

ITIS Holding (Intelligent Traffic and Infrastructure Solutions) vzniká s ambicí profilovat skupinu v oblasti inteligentních řešení pro dopravní infrastrukturu. Míří na inovace a pokročilé služby spojené s potřebou řídit a regulovat dopravu jak mimo města, tak i v rámci městských aglomerací, především pak s ohledem na environmentální aspekty.

Cílem je vzít dopravní data, za použití pokročilých technologií zvýšit jejich informační hodnotu, a použít je k pokročilému řízení dopravy s důrazem na udržitelnost a ochranu klimatu. Ve svých oborech mají všechny společnosti v nové skupině skvělé reference a rozsáhlé zkušenosti. Skupina PPF jim dává zázemí silného partnera, díky kterému mohou společně urychlit růst jak organickou cestou, tak i cílenými akvizicemi.

Spojení expertního zázemí několika firem by mělo přispět mimo jiné k úspěšnému vývoji nové generace mýtného systému, který bude založen na virtuálních OBU jednotkách, a otevře tak cestu k mnohem širšímu využití také u osobních automobilů nebo automobilové dopravy v městských a příměstských zónách. Rozsáhlé využití může mít nový systém ve městech, kde poskytne platformu pro vývoj služeb spojených s parkováním, regulací dopravy či zlepšováním plynulosti dopravního toku.

Díky akvizici technologické společnosti Tollnet, která vyvinula a dodává jádro mýtných systémů v České republice, na Slovensku a ve Slovinsku, získává ITIS Holding obrovskou kompetenci jak v oblasti dodávek potřebného hardware a služeb, tak především v softwarové a developerské části. ITIS Holding integruje pod jednu střechu široké portfolio technologií, služeb a referencí z úspěšných projektů.

NOVINKY 08. 07. 2024

VITRONIC dodá společně se SkyToll služby monitoringu nákladních vozidel pro mýtný systém v Nizozemsku

Praha, 8. července 2024 – Společnost VITRONIC, která je od letošního května součástí ITIS Holding, zvítězila v soutěži nizozemského správce silnic RDW na dodávku služeb monitorování vozidel pro nový systém elektronického mýtného. Subdodavatelem části řešení je sesterská společnost SkyToll. Pro ITIS Holding jde o první významné vítězství ve veřejné zakázce po akvizici německé společnosti VITRONIC, které poslouží také jako důležitá reference v oblasti komplexních řešení pro inteligentní dopravní infrastrukturu.

NOVINKY 23. 05. 2024

ITIS Holding, součást skupiny PPF, dokončila akvizici německé skupiny VITRONIC

Praha, 23. května 2024 – Společnost ITIS Holding získala potřebná schválení od antimonopolních úřadů v Německu a dalších příslušných zemích pro akvizici německé skupiny VITRONIC. ITIS Holding je připraven rozvíjet výzkum, vývoj a výrobní kapacity ve výrobních závodech VITRONIC v Německu a urychlit tak růst celé skupiny, která má ambici stát se předním globálním poskytovatelem ITS služeb.

KONTAKT
KONTAKTUJTE NÁS:
* Povinné údaje
SÍDLO
ITIS Holding a.s.
Argentinská 1610/4
Holešovice, 170 00 Praha 7
IČ: 07961774
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
B 24258 vedená u Městského soudu v Praze
PRO MÉDIA
Miroslav Beneš
tiskový mluvčí
Tel: +420 603 174 347
E-mail: miroslav.benes@itisholding.com
© 2024 ITIS HOLDING
Design by vipIT.sk