NOVINKY      23. 05. 2024

ITIS Holding, součást skupiny PPF, dokončila akvizici německé skupiny VITRONIC

Praha, 23. května 2024 – Společnost ITIS Holding získala potřebná schválení od antimonopolních úřadů v Německu a dalších příslušných zemích pro akvizici německé skupiny VITRONIC. ITIS Holding je připraven rozvíjet výzkum, vývoj a výrobní kapacity ve výrobních závodech VITRONIC v Německu a urychlit tak růst celé skupiny, která má ambici stát se předním globálním poskytovatelem ITS služeb.

ITIS Holding a VITRONIC se skvěle doplňují z hlediska poskytovaných řešení i regionálního dosahu. Komplementarita obou společností umožňuje vybudovat silného poskytovatele ITS služeb s komplexním portfoliem udržitelných řešení pro městskou mobilitu, mýtné systémy, bezpečnost a kontrolu v dopravě i automatizaci, se schopností dodávat tato řešení takřka kdekoli na světě.

„ITIS Holding nabízí prověřené řešení satelitního výběru mýta, které je nejlepší ve své třídě, zatímco VITRONIC je světovým lídrem v oblasti bezpečnosti provozu a automatizace založené na inovativní technologii strojového vidění. Akvizice VITRONIC je pro nás dlouhodobou strategickou investicí. Naším cílem je rozvinout díky spojení těchto dvou lídrů ve svých odvětvích celou skupinu v globálně úspěšného poskytovatele ITS, který umí pokrýt širokou paletu potřeb klientů,“ uvedl Matej Okáli, generální ředitel společnosti ITIS Holding.

Po formálním dokončení transakce posílí ITIS Holding významně kapitálovou strukturu skupiny VITRONIC příspěvkem 50 milionů eur.

„Tento rok slaví VITRONIC 40 let od svého založení. Jsem přesvědčen, že s novým akcionářem jsou před námi pro obě odvětví, dopravu a automatizaci, nejlepší roky. Komplementarita našich řešení, produktů, softwaru a služeb nám umožňuje nabídnout zákazníkům výrazně širší škálu pokročilých technologických řešení. To vše i nadále s renomovaným konceptem ‚německé kvality‘,“ řekl Daniel Scholz-Stein, generální ředitel společnosti VITRONIC.

Společnost ITIS Holding je odhodlána rozvíjet podnikání VITRONICu a zachovávat kontinuitu pro stávající i nové zákazníky. Jak ITIS Holding, tak skupina PPF jsou připraveny urychlit růst celé skupiny tím, že pomohou VITRONICu vstoupit na nové trhy nebo lépe obsluhovat ty stávající.

Více o ITIS Holding a PPF

ITIS Holding je předním poskytovatelem řešení pro inteligentní dopravní infrastrukturu a mýtné systémy. Ověřená a technologicky neutrální řešení pokrývají ucelenou škálu řešení: od návrhu a výstavby systémů až po jejich provoz, údržbu a poskytování souvisejících služeb koncovým zákazníkům. ITIS Holding pomáhá vládám a klientům usnadnit řízení dopravy, generovat příjmy pro financování rozvoje dopravní infrastruktury a zvyšovat bezpečnost na silnicích technologicky a nákladově efektivním způsobem. Díky robustní kapitálové základně, znalostem a rozsáhlým zkušenostem akcionářů je ITIS Holding připraven urychlovat růst jak organicky, tak i prostřednictvím cílených strategických akvizic. Více informací na www.itisholding.com.

Skupina PPF je aktivní ve 25 zemích. Investuje do řady odvětví od finančních služeb, přes telekomunikace, média, e-commerce a další sektory až po nemovitosti, biotechnologie a dopravu. PPF je majoritním akcionářem Škoda Group, předního evropského výrobce vozidel pro veřejnou dopravu. V roce 2022 byl založen ITIS Holding jako zastřešující entita pro podnikání v oblasti inteligentních řešení pro dopravní infrastrukturu. Geografický dosah skupiny PPF zahrnuje Evropu, Severní Ameriku, Asii a Afriku. Skupina vlastní aktiva v hodnotě 43,5 miliardy eur a zaměstnává celosvětově 55 000 lidí (31. prosince 2024). Více na www.ppf.eu.

Více o VITRONIC

VITRONIC je světovým lídrem v inovacích strojového vidění, který umožňuje svým zákazníkům čelit výzvám zítřka. Rodinná skupina společností vyvíjí řešení ve formě specializovaných produktů a softwaru pro obrazové rozpoznávání, kontrolu kvality, identifikaci a optimalizaci procesů, které nacházejí uplatnění v růstových sektorech inteligentních dopravních systémů a automatizace.

Řešení VITRONICu významně přispívají k formování bezpečného a udržitelného světa. VITRONIC nabízí špičkové technologie pro zvýšení bezpečnosti na silnicích, efektivní výběr mýtného, budování inteligentních měst, optimalizaci dopravních toků a záznam využití silnic. V oboru automatizace pomáhají řešení VITRONIC dosahovat nejvyšší kvality a produktivity v automobilovém a farmaceutickém průmyslu. V logistických centrech a na nákladních letištích zajišťují transparentní tok zboží.

Od svého založení v roce 1984 roste VITRONIC neustále již téměř 40 let. Obrat v roce 2022 dosáhl 208 milionů EUR. S 1 400 zaměstnanci je společnost aktuálně zastoupena na pěti kontinentech ve více než 80 zemích světa. Navštivte www.vitronic.com.

© 2024 ITIS HOLDING
Design by vipIT.sk