NOVINKY
NOVINKY      15. 03. 2024

ITIS Holding spustil služby EETS na Slovensku, s jednou OBU jednotkou propojí do konce roku země V4

Bratislava, 15. března 2024 – Společnost ITIS Holding spustila zkušební provoz evropské služby elektronického mýtného (EETS) na Slovensku. Smlouva s Národní dálniční společností (NDS) stanovuje dobu trvání zkušebního provozu na období 3 měsíců. Během tohoto období mají být procesy na straně poskytovatelů EETS i samotného NDS důkladně otestovány na omezeném počtu zákazníků.

ITIS Holding již úspěšně dokončil potřebné kroky ke spuštění služby EETS v mýtných doménách Slovenska, České republiky a v Maďarsku. Ve druhé polovině roku očekává dokončení potřebného procesu v Polsku.

„ITIS Holding začal poskytovat služby EETS ve středoevropském regionu zcela záměrně. Fragmentované území s řádově menšími trhy, než nabízejí velké země západní Evropy, není pro některé poskytovatele EETS dostatečně atraktivní. Nevyplácí se jim projít časově a finančně náročným procesem akreditace. Díky otevřenému systémovému řešení od ITIS Holding se může počet poskytovatelů EETS i v tomto regionu rychle zvýšit a dopravci získají ještě atraktivnější nabídky,“ uvedl Matej Okáli, CEO společnosti ITIS Holding.

ITIS Holding nabízí systémové služby pro zprostředkování plateb mýtného v režimu EETS vydavatelům tankovacích karet i dalším společnostem, které poskytují služby dopravcům. Využití jednoho spolehlivého systému od ITIS Holding bude pro tyto společnosti efektivnější a podstatně jednodušší, než vývoj a údržba vlastního řešení.

© 2024 ITIS HOLDING
Design by vipIT.sk