2
sem

ITIS Holding je stoprocentním vlastníkem provozovatelů elektronických mýtných systémů CzechToll a SkyToll, technologické společnosti TollNet a dodavatele platebních řešení pro dopravce, společnosti PaySystem.

ITIS Holding (Intelligent Traffic and Infrastructure Solutions) vzniká s ambicí profilovat skupinu v oblasti inteligentních řešení pro dopravní infrastrukturu. Míří na inovace a pokročilé služby spojené s potřebou řídit a regulovat dopravu jak mimo města, tak i v rámci městských aglomerací, především pak s ohledem na environmentální aspekty.

Cílem je vzít dopravní data, za použití pokročilých technologií zvýšit jejich informační hodnotu, a použít je k pokročilému řízení dopravy s důrazem na udržitelnost a ochranu klimatu. Ve svých oborech mají všechny společnosti v nové skupině skvělé reference a rozsáhlé zkušenosti. Skupina PPF jim dává zázemí silného partnera, díky kterému mohou společně urychlit růst jak organickou cestou, tak i cílenými akvizicemi.

Spojení expertního zázemí několika firem by mělo přispět mimo jiné k úspěšnému vývoji nové generace mýtného systému, který bude založen na virtuálních OBU jednotkách, a otevře tak cestu k mnohem širšímu využití také u osobních automobilů nebo automobilové dopravy v městských a příměstských zónách. Rozsáhlé využití může mít nový systém ve městech, kde poskytne platformu pro vývoj služeb spojených s parkováním, regulací dopravy či zlepšováním plynulosti dopravního toku.

Díky akvizici technologické společnosti Tollnet, která vyvinula a dodává jádro mýtných systémů v České republice, na Slovensku a ve Slovinsku, získává ITIS Holding obrovskou kompetenci jak v oblasti dodávek potřebného hardware a služeb, tak především v softwarové a developerské části. ITIS Holding integruje pod jednu střechu široké portfolio technologií, služeb a referencí z úspěšných projektů.

NOVINKY 15. 03. 2024

ITIS Holding spustil služby EETS na Slovensku, s jednou OBU jednotkou propojí do konce roku země V4

Bratislava, 15. března 2024 – Společnost ITIS Holding spustila zkušební provoz evropské služby elektronického mýtného (EETS) na Slovensku. Smlouva s Národní dálniční společností (NDS) stanovuje dobu trvání zkušebního provozu na období 3 měsíců. Během tohoto období mají být procesy na straně poskytovatelů EETS i samotného NDS důkladně otestovány na omezeném počtu zákazníků.

 

NOVINKY 31. 01. 2024

ITIS Holding, součást skupiny PPF, urychluje globální expanzi akvizicí německé skupiny VITRONIC

Praha, 31. ledna 2024 – ITIS Holding, který pokrývá aktivity skupiny PPF v oblasti investic do inteligentní dopravní infrastruktury, zahájil proces akvizice 100% podílu ve známé německé společnosti VITRONIC.

KONTAKT
KONTAKTUJTE NÁS:
* Povinné údaje
SÍDLO
ITIS Holding a.s.
Argentinská 1610/4
Holešovice, 170 00 Praha 7
IČ: 07961774
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
B 24258 vedená u Městského soudu v Praze
PRO MÉDIA
Miroslav Beneš
tiskový mluvčí
Tel: +420 603 174 347
E-mail: miroslav.benes@itisholding.com
© 2024 ITIS HOLDING
Design by vipIT.sk