NOVINKY      31. 01. 2024

ITIS Holding, součást skupiny PPF, urychluje globální expanzi akvizicí německé skupiny VITRONIC

Praha, 31. ledna 2024 – ITIS Holding, který pokrývá aktivity skupiny PPF v oblasti investic do inteligentní dopravní infrastruktury, zahájil proces akvizice 100% podílu ve známé německé společnosti VITRONIC.

VITRONIC, jeden z lídrů v oboru technologií pro dopravu, působí ve více než 80 zemích světa. Je uznávaným dodavatelem řešení pro výběr mýtného a kontrolu užití silnic a dálnic (tzv. enforcement), technologií pro budování inteligentních měst a pokročilých řešení pro automatizaci v různých průmyslových odvětvích. V roce 2022 překročily tržby VITRONIC 208 mil. eur. Společnost zaměstnává přibližně 1 400 zaměstnanců na pěti kontinentech.

Strategická investice upevní pozici ITIS Holding na trhu inteligentních dopravních řešení. Rozšíří a zlepší portfolio nabízených technologií, posílí schopnosti ITIS Holdingu v oblasti výzkumu a vývoje a poskytne základ pro další růst v globálním měřítku.

„ITIS Holding a VITRONIC společně pokrývají komplexní portfolio od inteligentní dopravní infrastruktury a jejího zpoplatnění, přes bezpečnost silničního provozu až po automatizaci. Jsme připraveni podporovat růst a úspěch VITRONICu, poskytovat pokročilá řešení a špičkové služby na celosvětové úrovni,“ uvedl Matej Okáli, předseda představenstva a generální ředitel ITIS Holding.

Silná působnost VITRONICu v Severní a Jižní Americe, Evropě, Asii, Africe a Oceánii doplňuje pozici ITIS Holding v regionu střední a východní Evropy, jihovýchodní Evropy, v Indonésii a Indii. Díky spojení vzniká robustní globální síť pro dodávání špičkových technologických řešení.

Dokončení transakce je podmíněno schválením úřadů pro hospodářskou soutěž v Německu a dalších relevantních zemích. Finanční detaily transakce nebyly zveřejněny.

Více o ITIS Holding

ITIS Holding se zaměřuje na vývoj špičkových technologií pro dopravní infrastrukturu a automatizaci.

Díky důrazu na inovace a zaměření na každý detail pomáhá ITIS Holding svým klientům dosahovat ambiciózních cílů v oblasti udržitelnosti a ochrany klimatu. Naše týmy poskytují inovativní a sofistikované služby pro snazší řízení a regulaci dopravy jak mimo města, tak i v městských aglomeracích. Díky silnému kapitálovému zázemí, znalostem a bohatým zkušenostem svých akcionářů je ITIS Holding připraven zrychlovat růst jak organicky, tak prostřednictvím strategických akvizic. Více na www.itisholding.com.

Skupina PPF je aktivní ve 24 zemích. Investuje do řady odvětví od finančních služeb, přes telekomunikace, média, e-commerce a další sektory až po nemovitosti, biotechnologie a dopravu. PPF je majoritním akcionářem Škoda Group, předního evropského výrobce vozidel pro veřejnou dopravu. V roce 2022 byl založen ITIS Holding jako zastřešující entita pro podnikání v oblasti inteligentních řešení pro dopravní infrastrukturu. Geografický dosah skupiny PPF zahrnuje Evropu, Severní Ameriku, Asii a Afriku. Skupina vlastní aktiva v hodnotě 43,5 miliardy eur a zaměstnává celosvětově 52 000 lidí (30. června 2023). Více na www.ppf.eu.

Více o VITRONIC

VITRONIC je světovým lídrem v inovacích strojového vidění, který umožňuje svým zákazníkům čelit výzvám zítřka. Rodinná skupina společností vyvíjí řešení ve formě specializovaných produktů a softwaru pro obrazové rozpoznávání, kontrolu kvality, identifikaci a optimalizaci procesů, které nacházejí uplatnění v růstových sektorech inteligentních dopravních systémů a automatizace.

Řešení VITRONICu významně přispívají k formování bezpečného a udržitelného světa. VITRONIC nabízí špičkové technologie pro zvýšení bezpečnosti na silnicích, efektivní výběr mýtného, budování inteligentních měst, optimalizaci dopravních toků a záznam využití silnic. V oboru automatizace pomáhají řešení VITRONIC dosahovat nejvyšší kvality a produktivity v automobilovém a farmaceutickém průmyslu. V logistických centrech a na nákladních letištích zajišťují transparentní tok zboží.

Od svého založení v roce 1984 roste VITRONIC neustále již téměř 40 let. Obrat v roce 2022 dosáhl 208 milionů EUR. S 1 400 zaměstnanci je společnost aktuálně zastoupena na pěti kontinentech ve více než 80 zemích světa. Navštivte www.vitronic.com.

© 2024 ITIS HOLDING
Design by vipIT.sk