NOVINKY
NOVINKY      10. 10. 2023

ITIS Holding dokončil proces akreditace pro poskytování služby evropského mýta v České republice, na Slovensku a v Maďarsku

Praha, 10. října 2023 – Společnost ITIS Holding pokročila v akreditačních procesech potřebných pro poskytování evropské služby elektronického mýtného (EETS), díky které mohou dopravci řešit s jedním partnerem a jednou palubní jednotkou úhradu mýtného ve více zemích. Potřebné kroky dokončil ITIS Holding úspěšně v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. V Polsku prochází fází akceptace dokumentace, po které bude zahájen akreditační proces do EETS i v této zemi.

ITIS Holding významně pokročil v projektu vybudování služeb elektronického mýta ve středoevropském regionu. Při poskytování systémových služeb pro vydavatele tankovacích karet a další společnosti, které poskytují služby v oblasti mýta dopravcům, naváže ITIS Holding na dlouholeté zkušenosti s provozem národních mýtných systémů v ČR a na Slovensku. 

„Proces akreditace proběhl doposud na všech trzích hladce a ve stanovených termínech. Zkušený tým ITIS Holding tak opět prokázal, že je schopný budovat robustní a komplexní systémy pro výběr mýtného. Jsme nyní připraveni na integraci prvních vydavatelů tankovacích karet i na další rozšiřování pokrytých zemí, a to i na západ od českých hranic,“ uvedl CEO společnosti ITIS Holding Matej Okáli.

V rámci svého řešení nabídne ITIS Holding nejen spolehlivé a uživatelsky komfortní řešení všeho kolem mýta. Nabídne i další služby s přidanou hodnotou pro dopravce, jako je geolokace vozidel v reálném čase nebo pokročilý fleet management.

“Akreditace pro EETS je v jednotlivých zemích náročná časově, technologicky a někde i finančně. Do budoucna je však klíčové udržovat systém aktuální, a to hned v několika zemích najednou. Věříme, že využití jednoho spolehlivého systému od ITIS Holding bude pro vydavatele tankovacích karet i další zájemce efektivnější a zásadně jednodušší, než vývoj a údržba vlastního řešení,“ doplnil Matej Okáli.

Středoevropský region nezvolil ITIS Holding pro spuštění systému EETS náhodně. Fragmentované území s řádově menšími trhy, než nabízí velké země západní Evropy, vede k tomu, že někteří poskytovatelé EETS nemají zájem na trhy střední Evropy vůbec vstoupit. Nároky na proces akreditace, údržby i rozvoj systému jsou totiž totožné, jako na velkých trzích. Díky řešení ITIS Holding mohou vydavatelé karet nabídnout své služby v oblasti mýtného i na těchto – jinak méně atraktivních – trzích.

© 2024 ITIS HOLDING
Design by vipIT.sk