REFERENCE

SYSTÉM ELEKTRONICKÉHO MÝTNÉHO, ČESKÁ REPUBLIKA


1. prosince 2019 uvedla Česká republika do provozu nový systém elektronického mýtného od konsorcia společností SkyToll a CzechToll. Celosvětově první generační obměna mýtného systému se uskutečnila za plného provozu původního systému, a to bez dopravních omezení. Díky novému satelitnímu systému klesnou provozní náklady státu na výběr mýtného na třetinu. Investice do nového mýtného systému se tak státu vrátí formou významných úspor za provoz a zvýšeného výběru mýtného na nově zpoplatněných silnicích I. třídy v celkové délce 867 km již v prvním roce provozu.

VÍCE …

ELEKTRONICKÉ DÁLNIČNÍ ZNÁMKY, SLOVENSKO


2. prosince 2015 uvedla Slovenská republika do provozu elektronický systém výběru a evidence úhrady dálničních známek za užívání zpoplatněných úseků dálnic a rychlostních silnic. Elektronizace systému výběru a úhrad dálničních známek znamenala změnu formy dálničních známek – papírové dálniční známky byly nahrazeny dálničními známkami v elektronické podobě.

VÍCE …

ELEKTRONICKÝ MÝTNÝ SYSTÉM, SLOVENSKÁ REPUBLIKA


1. ledna 2010 uvedla Slovenská republika do provozu jeden z nejmodernějších elektronických mýtných systémů. Slovensko zařadil mezi lídry v oblasti elektronického výběru mýta v celosvětovém měřítku.

VÍCE ...

ELEKTRONICKÝ MÝTNÝ SYSTÉM, URUGUAY


Před začátkem projektu vybírala Uruguayská vláda mýtné systémem „Stop and go“ s využitím RFID technologie. Kvůli nízkému počtu mýtných bran mohla vozidla, která podléhala povinnosti platit mýtné, inkriminované úseky objet a vyhnout se tak placení mýta.

VÍCE …

© 2024 ITIS HOLDING
Design by vipIT.sk